Ekolojik Ulaşım

EKOLOJİK ULAŞIM

EKONOMİK, HIZLI ve ÇEVRECİ ULAŞIM İÇİN ALANYA TELEFERİK!

Alanya Teleferik, doğanın içine zarafetle yerleştirilmiş teknolojisi ile “ekolojiye duyarlı bir ulaşım” sunuyor. Yapım ve işletiminin her aşamasında çevreyi koruma ve doğal kaynakları hesaplı tüketme konusunda büyük özen gösteriliyor. Ekolojik ulaşım araçlarının tüm avantajlarını bünyesinde barındırıyor.

Her türlü hava koşulunda çalışabilecek şekilde tasarlanan Alanya Teleferik sistemi, yağmur, rüzgâr, yüksek sıcaklık gibi koşullarda kesintisiz çalışmaya devam edebiliyor.

SİSTEM YAĞMURDA KARDA ÇALIŞIYOR, FIRTINADA OTOMASYONLA GÜVENLİK SAĞLIYOR!

Yağmur, kar, tipi gibi her türlü hava koşulunda çalışabilecek şekilde tasarlanan Alanya Teleferik sistemini sadece rüzgârlı havada kesintili hizmet verebiliyor. 70 km/s rüzgâra dayanımlı sistem; otomatik izleme sürecinde 3 aşamalı uyarıda bulunuyor.

1-Direklerden alınan rüzgâr hızı 40 km/s seviyelerinde iken operatörün dikkatini çekecek görsel ve sesli uyarılar başlıyor. 4 ayrı istasyonda bu izlemeyi yapan eğitimli operatörler an be an bu verileri Tesis Vardiya Sorumlusu ile paylaşıyorlar.

2-Rüzgâr 60–65 km/s seviyelerine ulaştığında, güvenlik nedeniyle müşteri kabulü durduruluyor ve varsa hattaki müşteriler acilen tahliye ediliyor.

3-Teleferik ulaşım hattı, rüzgâr hızının ve yönünün güvenli sınırlara gerilemesine dek, tamamen kapatılıyor.